Czym jest pozycjonowanie stron w Google?

Wielu z nas przyzwyczaiło się już do wyszukiwania potrzebnych informacji w prosty sposób – włączamy internet (czy to na komputerze, czy na smartfonie, albo tablecie), wybieramy wyszukiwarkę Google, wpisujemy w jej okno nasze pytanie, albo wybrane frazy, a następnie czekamy na wyniki.

To właśnie wśród nich będziemy poszukiwać odpowiedzi – potrzebnych nam danych, adresów, ofert czy wyjaśnień. Nie tylko my mamy taki sposób postępowania – teraz to powszechne. Dlatego też jeśli ktoś chce mieć więcej klientów i dotrzeć ze swoją firmową ofertą do większej ilości osób, musi być widoczny w przestrzeni internetowej – głównie w wynikach wyszukiwarki Google.

Pomaga w tym pozycjonowanie stron!

Pozycjonowanie stron internetowych to prawdziwy obowiązek osób, które chcą zaistnieć w sieci! Można się tym oczywiście zająć samodzielnie, ale na pewno nie będzie łatwo – tym bardziej, że Google wprowadza co jakiś czas kolejne algorytmy, żeby ukrócić spamerskie metody.

Dlatego też większość korzysta teraz z pomocy specjalnych firm i doświadczonych pozycjonerów – ich zabiegi są zgodne z wytycznymi Google, więc nie istnieje ryzyko, że nasza strona straci pozycje lub zostanie usunięta z indeksu wyszukiwarki.

Współpraca z takim firmami powinna być jednak długofalowa, gdyż pozwala to na uzyskanie stabilnego miejsca w rankingu, z możliwością stałego pięcia się powoli w górę.

Czym jednak jest samo pozycjonowanie sem?

To rodzaj promocji strony – działanie ukierunkowane na podwyższenie miejsca w rankingu wyników wyświetleń wyszukiwarki Google. Docelowo warto zajmować jedno z pierwszych miejsc na pierwszej stronie. Jeśli się jest dalej niż na stronie trzeciej, raczej nie ma szans, że ktoś nas dostrzeże. Najwyżej w wynikach wyświetleń pojawiają się strony, które są uznane za najbardziej właściwe dla danego zapytania. Dlatego też poprzez różne działania pozycjonerzy muszą uzyskać możliwie największą skuteczność w jak największej ilości zapytań.

Działania, jakie podejmuje się w celu wypromowania strony, to między innymi optymalizacja strony, zwiększenie ilości dobrych linków z innych stron www, zamieszczanie na solidnych stronach odnośników do tej docelowej, obecność w social media, umieszczanie w adresie i treści słów kluczowych itd.

Zapraszam do kontaktu i skorzystania z bezpłatnej wyceny.